MAŁOPOLSKA

Ponad 5 tysięcy biegaczy w Cracovia Maraton. W czołówce zawodnik z Trzebini

15.04.2024 09:00 | 0 komentarzy | 4 587 odsłony | Marek Oratowski
Do mety niedzielnego Cracovia Maraton dobiegło 5442 biegaczy. Najlepsi w całej stawce byli Kenijczycy.
0
Ryszard Moszyński z Balina ustanowił na trasie w Krakowie nowy rekord życiowy, fot. Fb

Kenijczycy Ezekiel Kipkorir oraz jego rodaczka Vitalyne Kibii zostali zwycięzcami tegorocznego Cracovia Maratonu. Kenijczyk nieco ponad 42-kilometrową trasę po ulicach Krakowa pokonał w czasie 2 godzin 17 minut i 5 sekund. Najlepszy z Polaków Mateusz Mrówka zajął siódme miejsce.

Na starcie nie zabrakło ponad dwudziestu mieszkańców ziemi chrzanowskiej. Najlepiej z nich wypadł 33-letni Krystian Kamieniarz z Trzebini (Coros Team). W klasyfikacji open zajął bardzo wysoką, 28. lokatę. Osiągnął czas 2 godziny 47 minut i 59 minut. Natomiast 392. lokatę zajął inny trzebinianin Łukasz Ołownia, reprezentujący barwy Zadyszki Oświęcim. Na trasie spędził 3 godziny 22 minuty i 44 sekundy. Najlepszą kobietą z naszego regionu okazała się Agnieszka Ołownia z Trzebini, 448. w całej stawce (3 godziny 25 minut i 15 sekund). W klasyfikacji kobiet była piętnasta (a w swojej kategorii M-40 szósta).

Nasi biegacze walczyli zwłaszcza o poprawienie dotychczasowych rekordów życiowych na dystansie 42 km 195 m. Sztuka ta udała się m.in. Ryszardowi Moszyńskiemu z Balina.
„Życiówka poprawiona o 20 minut. Warunki trudne, bo było zwyczajnie za ciepło. A do tego jeszcze po 29. kilometrze wiatr wiał w twarz i bardzo ciężko było wywalczyć lepszy czas. Dziś było mnie stać na 3.35.31. Jestem zmęczony, ale zadowolony" - napisał zawodnik na swoim profilu na Facebooku.